"ZAMILOVALI JSME SE DO VĚCÍ, CO MAJÍ DUŠI"

Vadí nám nesmyslný konzum, nemáme rádi kýč a nesnášíme rychloobrátkové dárky - předměty bez reálné hodnoty, které za pár měsíců (v lepším případě) můžete vyhodit. Hrnečky s nápisy „sexuální mašina", keramické andělíčky, přívěsky na klíče s horoskopem nebo plyšové bakterie.

Ve skutečnosti, když si podobné věci donesete domů nebo je od někoho dostanete, v tu chvíli je jejich hodnota přesně NULA! Materiální i duchovní. Vznikly před měsícem v továrně někde v Číně a jejich životní cesta by se dala vyprávět tak maximálně od pásu do nejbližšího skladu z cetkami.

Proto jsme vytvořili FOG DOG. „Obchod s příběhy“. Máme rádi, když předměty, kterými se obklopujeme, mají duši. Rádi se zajímáme o jejich historii, rádi sníme o tom, co všechno zažily. Jediný předmět v naší nabídce jsme nevyrobili nově a nezatížili tak ještě víc životní prostředí. Některé z nich existují už více než 80 let, mají sběratelskou hodnotu a zažily slavné aukce. Desítky let putovaly z ruky do ruky a zdobily vitríny slavných sběratelů.

 

A my chceme, aby jejich příběh pokračoval. Ne v muzeu nebo trezoru, ale u vás. Na stole v kanceláři nebo na stěně v obýváku. Nebo třeba v kuchyni. Jako estetický prvek. Jako dárek. Nebo třeba jako investice. Chceme je dopřát „obyčejným“ milovníkům filmů, „běžným“ vesmírným nadšencům nebo každému obdivovateli designu. Protože chceme, aby dělaly radost. A protože svět zoufale potřebuje víc příběhů.

"VÍTE, CO

ZNAMENÁ

FOG DOG?"

"Fogdog je anglický termín pro místo, kde mlhou prosvětlují paprsky světla. Většinou tak bývá těsně nad obzorem, kde je vrstva mlhy nejtenčí. Občas se nazývá také 'seadog'".

Proč FOG DOG? Protože máme rádi, když je někdo schopný vidět krásu a ocenit výjimečnost zdánlivě obyčejných věcí. Ať už se jedná o pár slunečních paprsků v mlze nebo třeba o kousek "obyčejného" celuloidového pásku se záznamen Snídaně u Tiffanyho z roku 1961.

kontakt

info@fogdog.cz  / +420 722 10 11 10

  • White Facebook Icon
  • White Instagram Icon

© 2019 FOGDOG s.r.o.

Osadní 26, 170 00 Praha 7

fogdog logo.png
0